• Exkurze 9. tříd - LEGIOVLAK

  Exkurze 9. tříd - LEGIOVLAK

  Ve středu 15. května 2019 jsme se všichni "deváťáci" vydali za poznáváním historie do Vyškova.

  Nejprve jsme zamířili na vlakové nádraží, kde měl právě svou zastávku Legiovlak. S nadšenými průvodci jsme si prohlédli interiéry vagonů a zhlédli krátký film. Zajímavá byla možnost vyhledat v databázi legionářů svého předka, které někteří využili, a kromě zážitků si také odnesli zajímavé informace o vlastní rodině.

  Obohaceni o nové poznatky jsme dále navštívili Muzeum Vyškovska. Tam nás čekala výstava o obci Lidice a projekce s přednáškou o podobách Vyškova v průběhu staletí.

  I přes nepříznivé počasí, které chvílemi dodávalo zejména Legiovlaku tu správnou atmosféru, jsme si exkurzi užili.

  Tereza Hladká & Radka Slezáčková

  žákyně IX. A

 • POHÁR ROZHLASU

  POHÁR ROZHLASU

  V úterý 7. 5. 2019 a v pátek 10. 5. 2019 proběhlo okresní kolo atletických závodů Pohár Rozhlasu. Soutěžilo se v šesti atletických disciplínách. V každé disciplíně měla naše škola tři zástupce, jejichž výkony byly započítány do soutěže družstev. Nás reprezentovala družstva mladších a starších žáků a žákyň.

  Nejvyššího bodového zisku v kategorii mladších žákyň dosáhla Aneta Cupáková (7. třída). Vynikla ve svých individuálních disciplínách - hod míčkem a běh na 600 metrů. I přes vysokou konkurenci atletů z oddílu AHA a Orlík se stala přebornicí okresu Vyškov v hodu míčkem výkonem 43 metrů a v běhu na 600 metrů obsadila krásné 3. místo! Pomohla tak velkou měrou družstvu mladších žákyň dosáhnout v konkurenci 12 základních škol na skvělé 5. místo.

  Další přebornicí našeho okresu v kategorii starších žákyň se stala Radka Slezáčková (9. A) ve skoku vysokém výkonem 155 centimetrů, což představuje i nový školní rekord! Medailového umístění také dosáhl Marek Vojáček (9. B) ve vrhu koulí výkonem 11,06 metru a obsadil 3. místo. Dále se na 4. místě umístila Nikola Kubíková (6. A) ve skoku dalekém a na 5. místě Tereza Tenčíková (6. A) v běhu na 600 metrů.

  Všem žákům a žákyním děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho krásných sportovních zážitků.

  Mgr. Michaela Štípská

  vedoucí PK ČaZ

 • Řemeslné dílničky

  Do galerie Řemeslné dílničky byly přidány fotografie.

 • Řemeslná dílnička

  Řemeslná dílnička

  V úterý 14. 5. 2019 žáci třetích až pátých tříd navštívili během dopoledne na naší škole řemeslné dílničky. Nejenže si tak mohli rozšířit své povědomí o starých tradičních řemeslech, ale také měli příležitost vyzkoušet si svoji manuální zručnost a dovednost. Poutavým vyprávěním se seznámili se zajímavostmi z oboru sedláře a kováře. Někteří žáci si odnesli svůj vyrobený kožený náramek, jiní si vykovali malý suvenýr do třídy. Protože se dětem tato akce moc líbila, s organizátory jsme se domluvili na dalším pokračování, které se uskuteční na začátku října nového školního roku. Ukázky budou rozšířeny o práci řezbáře, keramičky, včelařky a košíkáře. Akce proběhla prostřednictvím spolupráce s MAS Vyškovsko.

  Už nyní se těšíme na další pokračování.

                                                                                                                                           Mgr. Jitka Cupáková

  vedoucí metodického sdružení I. stupně

 • Pohár rozhlasu mladší - Vyškov 10.5.2019

  Do galerie Pohár rozhlasu mladší - Vyškov 10.5.2019 byly přidány fotografie.

 • Pohár rozhlasu starší - Vyškov 7.5.2019

  Do galerie Pohár rozhlasu starší - Vyškov 7.5.2019 byly přidány fotografie.

 • VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ

  VÝSTAVA VÝTVARNÝCH PRACÍ

  Městský úřad v Ivanovicích na Hané zve občany na

  VÝSTAVU VÝTVARNÝCH PRACÍ

  žáků Mateřské školy a Základní školy Ivanovice na Hané a Mateřské školy Chvalkovice na Hané.

  Výstava se uskuteční od 11. května do 15. května 2019 v malém sále Kulturního domu v Ivanovicích na Hané.

  Otevřeno:

  sobota: 9:00 - 12:00 hodin a 13:30 - 15:30 hodin

  pondělí: 9:00 - 11:00 hodin a 13:00 - 16:00 hodin

  úterý: 9:00 - 11:00 hodin

  středa: 9:00 - 11:00 hodin a 13:00 - 16:00 hodin

 • Připomínka Dne matek

  Připomínka Dne matek

  Den matek je den, kdy se vzdává pocta všem maminkám a mateřství. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Den matek je den v roce, kdy máme skvělou příležitost poděkovat našim maminkám za to všechno, co pro nás v životě udělaly.

  Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku, konajícího se druhou květnovou neděli.

  V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli. Letos to je tedy v neděli 12. května. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková, dcera Tomáše Garrigua Masaryka, našeho prvního prezidenta. Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen (slaveného vždy 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. Mezinárodní den žen se ale slavívá také, podobně jako v jiných zemích. V některých státech se oba svátky sloučily, například v Rusku nebo na Balkáně.

  Tento den doplňuje Den otců, který oslavuje otce a slaví se vždy třetí neděli v červnu.

  Na Den matek by se určitě nemělo zapomínat, vždyť všichni lidé na celém světě mají tu svoji nejkrásnější, nejlepší, nejhodnější, no prostě nej maminku. Proč ji tedy neobdarovat v tento krásný, jarem provoněný den voňavou kytičkou, sladkou pusou nebo třeba milým slovem. Je spousta dalších možností, jak jí dokázat, že právě ONA je našemu srdíčku nejmilejší.

  Den matek by si zasloužil pořádnou oslavu, protože svoji mámu má snad každý rád!

 • Úspěch v krajském kole

  Úspěch v krajském kole

  Dne 26. dubna 2019 se žák 8. A Jan Zeman zúčastnil Krajského kola recitační soutěže v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Ve IV. kategorii se ocitl ve společnosti 14 nejlepších recitátorů Jihomoravského kraje. Svým výkonem za texty od Jana Wericha: O snech a Shela Silversteina: Bordelář, si vysloužil jak Ocenění poroty za suverénní výkon, tak se mohl těšit i z Ceny diváků.

  Honzo, gratulujeme!

  Mgr. Ivana Képesová, vedoucí PK UaK

 • Zvířata v ohrožení

  Do galerie Zvířata v ohrožení byly přidány fotografie.

 • Zvířata v ohrožení

  Zvířata v ohrožení

  Dne 29. dubna 2019 se žáci 6. B zúčastnili v ZOO Parku ve Vyškově vzdělávacího programu "Zvířata v ohrožení". Program předčil očekávání všech - byl opravdu povedený a děti se do veškerých aktivit hrnuly s nadšením. Využily své znalosti z mnoha školních předmětů. Vyvrcholením celé akce byla prohlídka samotného zooparku.

  I přes chladnější počasí jsme si celé odpoledne velmi užili a odnesli si řadu zajímavých poznatků.

  Mgr. Kamila Pištělková, třídní učitelka 6. B

 • Pěvecká soutěž - 30.4.2019

  Do galerie Pěvecká soutěž - 30.4.2019 byly přidány fotografie.

 • Den Země

  Den Země

  Každý z nás má v kalendáři vyhrazený svůj den, kdy slaví svátek. Stejně tak je na tom i naše Země. Tímto dnem je 22. duben, jeden den, který se slaví na celém světě. Stanovení tohoto termínu je ovlivněno původními dny Země. Obvykle se konaly při oslavách jarní rovnodennosti. V moderním pojetí jde spíše o ekologicky motivovaný svátek upozorňující na dopady ničení životního prostředí.

  Protože tento svátek letos vycházel na Velikonoční pondělí, rozhodli jsme se mít „náš“ Den Země ve středu 17. dubna.  V rámci projektového vyučování jsme se věnovali poznávání, objevování, plnění úkolů a dozvídání se mnoha zajímavostí. Jedním z mnoha úkolů bylo třeba vyrobit květináč z PET lahve, ozdobit ho ubrouskovou technikou a zasít do něj semínka různých rostlin, nebo úkol, kdy z hladkých částí různě barevných PET lahví děti vystříhaly různé tvary, kolečka, kytičky, hvězdičky …. a navlékaly je na provázek. Vznikl řetěz, který odrážel světlo a vrhal barevné stíny. Některé děti zase z PET lahví stavěly různé stavby či elektrárnu, jiné tvořily nejrůznější náušnice, náhrdelníky nebo zvířátka. Nápadů bylo opravdu mnoho. V druhé části vyučování jsme všichni šli sbírat odpadky, a tím se snažili zkrášlit naše město. Pytle se plnily všemožnými věcmi, které rozhodně do našeho města nepatří. Velmi nemile nás překvapilo, kolik nedopalků cigaret se všude válí…..

  Tento den se nám vydařil. Dozvěděli jsme se nové věci, dříve poznané oživili, užili si sebe navzájem a trochu pomohli naší Zemi. Děkujeme všem dětem za úklid!

  Mgr. Kateřina Šafářová
  vedoucí PK ČaP

 • UPOZORNĚNÍ - ZMĚNA ROZVRHU HODIN

  UPOZORNĚNÍ - ZMĚNA ROZVRHU HODIN

  Upozorňujeme naše žáky a jejich rodiče na změnu rozvrhu hodin, jehož aktuální verze nabývá platnosti od pondělí 29. dubna 2019.

  K této změně dochází z organizačních důvodů z oblasti personálního zajištění výuky.

  Rozvrhy jednotlivých tříd a vyučujících (včetně souhrnných rozvrhů) naleznete na úvodní straně v levé liště - "Rozvrh hodin".

  Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

 • Výtvarný projekt - "Bezpečně v kyberprostoru"

  Do galerie Výtvarný projekt - "Bezpečně v kyberprostoru" byly přidány fotografie.

 • Den Země - 17.4.2019

  Do galerie Den Země - 17.4.2019 byly přidány fotografie.

 • Volejbal - Rousínov 11.4.2019

  Do galerie Volejbal - Rousínov 11.4.2019 byly přidány fotografie.

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • SBĚR STARÉHO PAPÍRU

  SBĚR STARÉHO PAPÍRU

  Sběr starého papíru

  V příspěvku se dočtete bližší informace o konané akci...

 • OZNÁMENÍ O STANOVENÉM TERMÍNU ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU

  OZNÁMENÍ O STANOVENÉM TERMÍNU ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU

  Zápis dětí do 1. ročníku na naší škole se uskuteční v úterý 9. 4. 2019, v době od 14:30 do 17:00 hodin v budově ZŠ na ulici Wiedermannova 211.

  Rodiče dětí žádáme, aby s sebou k zápisu přinesli:

  1) Rodný list dítěte

  2) Občanský průkaz jednoho ze zákonných zástupců

  Upozorňujeme rodiče budoucích prvňáčků - jestliže budete předkládat žádost o odklad plnění povinné školní docházky, je nutno tuto uplatnit již u zápisu k povinné školní docházce. Pokud bude následně rozhodnuto o odkladu, budou zákonní zástupci žáků informováni o povinnosti předškolního vzdělávání dítěte a možných způsobech jejího plnění. Informace k této povinnosti naleznete rovněž na těchto webových stránkách v záložce Dokumenty - Dokumenty ke stažení - Informace - Informování o povinnosti předškolního vzdělávání.

  V oddíle Dokumenty - Dokumenty ke stažení - Dotazníky - Desatero pro rodiče dětí předškolního věku je možné seznámit se s jednotlivými oblastmi předškolní zralosti a konkrétními požadavky (dle MŠMT), které by dítě před nástupem do školy mělo splňovat.

  Pro kladné vyřízení žádosti o odkladu povinné školní docházky je nutné žádost doložit doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny), a odborného lékaře nebo klinického psychologa (školský zákon § 37 odst. 1 "Odklad povinné školní docházky").

  Těšíme se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola Ivanovice na Hané, okres Vyškov, příspěvková organizace
  Tyršova 218/4, 683 23 Ivanovice na Hané
 • (+420) 517 363 327 - Základní škola Tyršova 218/4
  (+420) 517 363 225 - Školní jídelna
  (+420) 515 539 399 - Školní družina (přímá linka)

Fotogalerie