• Převzetí průkazů ISIC

  Převzetí průkazů ISIC

  Naše škola obdržela dne 30. června 2021 zásilku nově vystavených žákovských průkazů ISIC. Tyto byly dodatečně vyhotoveny po obnovení prezenční výuky. Žáci, kterým byla v průběhu měsíce června pořízena fotografie, si mohou svoje průkazy ve škole vyzvednout a uplatňovat je již v průběhu letních prázdnin.

  K převzetí průkazů využijte červencových úředních hodin - pracovní dny od čtvrtka 1. 7. 2021 do pátku 16. 7. 2021 v době od 8:00 do 12:00 hodin. 

 • Změna provozu ŠD

  Změna provozu ŠD

  Vážení rodiče,

  ve středu dne 30. června 2021 bude provoz školní družiny redukován a končit již v 10:30 hodin. Činnost ranní družiny zůstává beze změn. Děti, které budou mít na tento den odhlášený oběd, je nutné si vyzvednout hned po vydání vysvědčení, tj. v 9:40 hodin před školou, ve které mají svou třídu. Ty děti, které oběd mít budou, přejdou v rámci školní družiny do jídelny a vyzvednete si je u školy na Tyršově ulici. Do družiny už se tedy zpět nevrací! Obědy se budou vydávat od 10:00 hodin - do 10:30 hodin budou děti po obědě. Kdo z nich bude následně odcházet domů sám, musí mít od rodičů podepsané svolení, které předá třídní učitelce nebo vychovatelce.

  Hezké léto Vám i Vašim dětem přeje

  Lucie Němcová

  vychovatelka ŠD

 • Setkání "Miniškoličky" - 17.06.2021

  Do fotoalba byla přidána nová galerie Setkání "Miniškoličky" - 17.06.2021.

 • Co potřebuje prvňáček do školy?

  Co potřebuje prvňáček do školy?

  Když se řekne školní výbava, každého asi nejdříve napadne školní aktovka nebo batoh. Obzvláště pro prvňáčka je aktovka většinou naprosto zásadní věc. Ale tento nákup už máte zřejmě za sebou a určitě jste vybrali tu správnou! ;-)

  A do aktovky patří samozřejmě penál. Pro prvňáčka je vhodné zvolit takový penál, který bude přehledný (tedy asi ne velké objemné pouzdro) a vejde se mu do něj vše, co bude potřebovat. Máte-li vybráno, pak můžete přejít k nákupu psacích potřeb.

  Co tedy do penálu? Určitě pastelky - rozhodně vybírejte nelámavé (jsou sice dražší, ale zase něco vydrží a nakonec se to i cenově vyplatí) a nejlépe trojhranné (lépe se dítěti drží), stačí jen šest základních barev. Dále pak tužky (platí stejné pravidlo jako u pastelek, pozor na tvrdost - pracujeme zpočátku s tužkami č. 1 a č. 2, ořezávátko, guma, nůžky (zpravidla s kulatou špičkou) a samozřejmě také pero. S jeho koupí ale nespěchejte, protože děti stejně píší tužkou - většinou až do listopadu. Ve škole Vám potom doporučíme konkrétní typ.

  Mezi obvyklé potřeby na výtvarnou výchovu, popřípadě pracovní činnosti, patří: vodové barvy, temperové barvy, voskovky, křídy (ne na tabuli, ale na kreslení), plastelína a deska na modelování, velké desky na výkresy, ubrus, lepidlo, kelímek na vodu a štětce. Výtvarné potřeby však dětem předem nepořizujte! Většinu zde uvedených školních výtvarných potřeb jsme dětem již nakoupili. Základní škola a Městský úřad v Ivanovicích na Hané společně dětem pořizují dárkové balíčky s výbavou v hodnotě 500,- Kč. A máme tam vše potřebné - tužky, pastelky, barvy, štětce, lepidla, nůžky, gumy, barevné papíry, kelímky, štětce, náčrtníky...

  Na sešity jsou vhodné desky, respektive školní boxy na učebnice a sešity velikosti A4 a A5. Lepší je mít jen jedny, ty větší. Jen prosím zkontrolujte, zda se Vám vejdou do aktovky (batohu). Potřebovat bude Vaše dítě i obaly na sešity a učebnice. Určitě to budou formáty A4 a A5, také obaly na notýsek do školní družiny. Ale není nutné je nakupovat předem, sešity a učebnice budeme obalovat postupně. Vždy je můžete dokoupit podle potřeby.

  Dále to bude pytlík na věci do tělesné výchovy i na cvičební obuv.

  Asi oceníte také krabičku na svačinu, popřípadě láhev na pití, která neteče (na to zejména pozor, jinak budete neustále řešit mokrou aktovku a věci v ní). Potřeba bude i látkový ubrousek na svačinu, papírové kapesníky a toaletní papír. Praktické jsou i podsedáky na židličky a krabice do třídy. Ale to se dohodneme konkrétně až ve třídě.

  Určitě nepodléhejte výhodným cenovým nabídkám a nepořizujte věci zbytečné. Nepotřebujeme ani desky na písmena či číslice, ani kapsáře nebo zástěrky na zavazování a na pořizování pravítek a kružítek je také ještě dostatek času.

  Nejsou vhodné ani věci, které slouží zároveň jako hračky - blikají, pískají, kutálí se, nebo jsou moc velké či nebezpečné. Zřejmě sami tušíte proč ...

  Co se týká výběru konkrétních značek, to je většinou ponecháno na rodičích (výjimkou mohou být psací pera - my budeme používat "Tornádo". Není třeba kupovat nejdražší věci, na druhou stranu například u tužek a pastelek se vyplatí připlatit za kvalitu (tužky a pastelky, které se neustále lámou, stejně nakonec vyhodíte, protože nebudete mít trpělivost je donekonečna ořezávat. A věřte tomu, že zlámané budou neustále).

   

  U rodičů bychom tedy uvítali, pokud připraví:

  • aktovku, penál + náhradní tužku č. 1 a č. 2, gumu, ořezávátko se zásobníkem, sadu šesti základních pastelek,
  • obaly A4 (velký) - tři kusy, A5 (malý) - tři kusy (ostatní obaly na učebnice pořídíte postupně),
  • desky na sešity A4 (velké),
  • na cvičení tričko, cvičební soupravu, cvičky do tělocvičny a tenisky na venek - nejlépe do látkového pytlíku,
  • přezůvky do třídy - uzavřené, ne nazouvací! (nejlépe klasické bačkůrky),
  • krabičku na svačinu - svačinu je vhodné jíst na látkovém ubrousku, který slouží jako prostírání na lavici a o láhvi na pití jsme se již zmínili (tu určitě zkontrolujte, zda neteče!),
  • na malování a ostatní práce, kdy se můžeme ušpinit, je výborná velká obnošená tatínkova košile nebo volné maminčino tričko.

   

  Sešity, pracovní sešity a písanky i další výtvarné potřeby jsme objednali také společně, ty rodiče hradí, částku Vám upřesníme během prvního týdne (obvykle se jedná o částku do 500,- Kč).

  Další pokyny k začátkům ve škole Vám sdělí přímo třídní učitelky Vašich dětí 1. září ve třídě.

  Pozvánku na slavnostní zahájení nového školního roku 2021/2022 v Kulturním domě v Ivanovicích na Hané obdržíte od Městského úřadu poštou.

  První školní den stačí přijít s aktovkou a přezůvkami.

   

  Společně se tedy setkáme ve středu 1. září 2021 v sále Kulturního domu v Ivanovicích na Hané.

   

  Těšíme se na naše nové žáčky i na spolupráci s Vámi.

 • Sbírka pro kočičí útulek

  Sbírka pro kočičí útulek

  Naši žáci z V. B se svou paní učitelkou Terezou Suchomelovou se rozhodli podpořit dobrou věc a dovolují si prostřednictvím školních webových stránek oslovit i Vás - pomozte jim splnit "Kočičí sen".

  Více informací k pořádané akci objevíte na jejich plakátku zde.

  ​​​​​​​Děkujeme všem za případnou podporu a pomoc.

 • Pozvánka na MINIŠKOLIČKU

  Pozvánka na MINIŠKOLIČKU

  Podrobnější informace naleznete zde.

  Těšíme se na Vaši účast!

  Kolektiv vyučujících I. stupně.

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 8. ČERVNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 8. ČERVNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 7. června 2021 bylo vydáno:

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 8. 6. 2021, kde se oproti současnosti mění následující:

  • Žáci a studenti nemusí během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při vzdělávání po dobu, kdy sedí v lavici nebo jsou jinak usazeni; uvedené platí ve všech krajích s výjimkou Jihočeského kraje, Libereckého kraje a Zlínského kraje. Při ostatních aktivitách ve škole (například režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.
  • Pedagogičtí pracovníci nemusí během výuky mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor ani roušku), a to při poskytování vzdělávání obecně; uvedené platí ve všech krajích s výjimkou Jihočeského kraje, Libereckého kraje a Zlínského kraje. Při ostatních aktivitách ve škole (například režim o přestávkách, při příchodu a odchodu ze třídy) zůstává stejný režim jako doposud.
  • Dále jsou z povinnosti nosit ochranný prostředek vyjmuty osoby v době výkonu práce na pracovišti nebo v době výkonu jiné obdobné činnosti po dobu, kdy vykonávají tuto činnost na jednom místě bez přítomnosti jiné osoby, v případě Hlavního města Prahy, Ústeckého kraje, Jihomoravského kraje, Plzeňského kraje, Kraje Vysočina, Středočeského kraje, Pardubického kraje, Královéhradeckého kraje, Olomouckého kraje, Moravskoslezského kraje a Karlovarského kraje po dobu, kdy vykonávají tuto činnost na jednom místě bez přítomnosti osoby jiné než spolupracovníka (typicky se bude jednat o kabinet, sborovnu apod.).

   

  • Ochrana dýchacích cest dále není nově nutná (bez ohledu na kraj) v těchto případech:

  - zkoušený a zkoušející při zkoušce ve škole, pokud všechny osoby udržují vzdálenost alespoň 2 metry,

  - při pobytu ve škole v přírodě

  • toto se vztahuje na pobyt jako takový, v případě aktivit mimo areál, kde dochází ke styku s jinými osobami, je nezbytné dodržovat obecné podmínky pro nošení ochranného prostředku,

  - obecně pak u všech dětí, které doposud nezahájily povinnou školní docházku na žádném místě včetně školy nebo školského zařízení nebo dopravního prostředku apod.

   

  • Nadále bez ohledu na kraj platí výjimky z nošení ochrany dýchacích cest pro:

  - vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejména tělesná výchova, zpěv, hra na dechové nástroje),

  - ubytované děti, žáky nebo studenty při pobytu v pokoji (tj. mimo společné prostory) v internátě a domově mládeže,

  - osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alternací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,

  - děti ve školských zařízeních pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy a ve školách zřízených při nich a ve střediscích výchovné péče při poskytování služeb internátní formou,

  - školy zřízené Ministerstvem spravedlnosti.

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k provozu škol a školských zařízení s účinností od 8. 6. 2021, kterým se oproti současnosti mění následující:

   

  • Sportovní činnost ve vnitřních prostorech je nově omezena již pouze tak, že může být maximálně 30 osob ve skupině (není již požadavek velikosti vnitřního prostoru), je také umožněno využívat vnitřní prostory jako jsou sprchy.

  - Nadále platí, že omezení počtu osob ve skupině se neuplatní u mateřských škol a u oborů středního a vyššího odborného vzdělávání, ve kterých je sportovní činnost stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího či studijního programu.

  - Sportovní činnosti na vnějších sportovištích nejsou nadále omezeny.

   

  • Ve střediscích volného času se nově zvyšuje maximální počet osob, které se mohou účastnit konzultace nebo vzdělávání konané ve skupině tak, že může být nejvýše 200 osob ve vnitřních prostorech nebo 500 osob ve vnějších prostorech; již je možné využívat vnitřní prostory jako jsou šatny a sprchy, bylo zrušeno přísnější pravidlo pro nošení respirátorů (nově se zde uplatní obecné podmínky pro nošení ochrany dýchacích cest).

   

  Mění se podmínky stanovené pro účast na vzdělávání nebo s ním související akci ve střediscích volného času a v základních uměleckých školách tak, že jde-li o pravidelné aktivity neměnného kolektivu, prokazuje se splnění podmínek "negativity" jedenkrát za 7 dní (stačí tedy čestné prohlášení o antigenním testování ze školy); trvá-li akce nepřetržitě déle než 1 den, prokazuje se splnění podmínek ke dni nástupu na akci a dále ve frekvenci každých 7 dní. Jinak jsou podmínky dokládání negativity stále velmi podobné jako doposud. Stále platí, že pro skupinu do 10 žáků (pro ZUŠ) respektive 10 osob celkem (pro SVČ), není stanovena povinnost dokládání testování.

  Pouze pro informaci dodáváme, že byly sjednoceny a rozšířeny podmínky pro účast na společenských a volnočasových aktivitách a pro vstup do vnitřních prostor v mimořádném opatření k provozu maloobchodu a služeb tak, že například postačuje čestné prohlášení o testování antigenním testem od zaměstnavatele nebo ze školy obecně se lhůtou 72 hodin.

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k podmínkám škol v přírodě s účinností od 8. 6. 2021, kterým se oproti současnosti mění frekvence antigenního testování ze 72 hodin na jedenkrát za 7 dní. Reálně tedy postačuje jeden test při odjezdu a pak se naváže běžným testováním ve škole.

  MŠMT 7. 6. 2021

 • Oznámení o volné pracovní pozici

  Oznámení o volné pracovní pozici

  Základní škola Ivanovice na Hané, okres Vyškov, příspěvková organizace

  • přijme od školního roku 2021/2022 učitele/učitelku na 1. stupeň ZŠ

  Požadujeme:

  • vzdělání dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících
  • motivaci k sebevzdělávání
  • odpovědnost a spolehlivost.

  Více informací Vám bude poskytnuto na telefonním čísle: 517 363 327 kl. 12.

  Případné profesní životopisy zasílejte na e-mail: posta@zs.ivanovicenahane.cz

 • DEN DĚTÍ - 1. 6. 2021

  DEN DĚTÍ - 1. 6. 2021

  V úterý 1. června 2021 si svůj "DEN" užili především naši nejmenší žáčci. Přinášíme Vám krátký postřeh z průběhu úterního dopoledne - tak, jak jej vyjádřila žákyně I. třídy Lucinka Janků.

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ČERVNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ČERVNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 31. května 2021 bylo vydáno:

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 1. 6. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • Podmínky pro zpěv u vybraných oborů vzdělání. Je navýšen maximální možný počet přítomných žáků a studentů v místnosti z 6 na 30 v oborech, ve kterých je zpěv stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího nebo studijního programu, tj. některých oborů základního uměleckého vzdělávání, středního a vyššího odborného vzdělávání a studijních programů vysokých škol. Obecně je zpěv jako součást vzdělávání, s výjimkou uvedených oborů či studijních programů a s výjimkou mateřské školy, nadále zakázán.

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k používání ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 1. 6. 2021 se oproti současnosti mění takto:

  • Pro pořízení fotografie při fotografování organizovaném školou nebo školským zařízením je umožněno po dobu nezbytně nutnou - tedy při samotném pořízení fotografie - sundat ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor/roušku). Toto se týká jak individuálních, tak skupinových fotografií.

  MŠMT 31. 5. 2021

 • ZÁPIS - ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ

  ZÁPIS - ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ

  Rodiče dětí, kteří si na naši základní školu podali v rámci letošního zápisu dětí do 1. třídy žádost o přijetí k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2021/2022, si mohou v době úředních hodin (pondělí 31. 5. 2021 v době od 8:00 do 11:00 hodin a středa 2. 6. 2021 v době od 13:00 do 15:30 hodin) převzít "Rozhodnutí o přijetí" či "Rozhodnutí o odkladu". Všem řádně podaným žádostem bylo vyhověno.

  Pokud Vám nevyhovuje doba stanovených úředních hodin, lze si po domluvě na telefonním čísle 517 363 327 dojednat termín jiný.

  Děkujeme Vám za spolupráci.

  Mgr. Lubomír Judas

  ředitel školy

 • DODATEČNÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 24. KVĚTNA 2021

  DODATEČNÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 24. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 21. května 2021 se s účinností od 24. 5. 2021:

  - Novelizuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 24. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti nově při sportovních činnostech ve školách a školských zařízeních umožňuje využívání šaten, ostatní vnitřní prostory, například sprchy, jsou nadále zakázány. Pro střediska volného času nadále platí zvláštní pravidla, která zakazují, stejně jako v případě volnočasových aktivit mládeže, používání jiných vnitřních prostor, než ve kterých probíhá zájmové vzdělávání včetně šaten.

  - Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se s účinností od 24. 5. 2021:

  • mění doba po prodělání onemocnění COVID-19, po kterou zaměstnanci, žáci a studenti nemusí podstupovat preventivní testování, a to z 90 dní od pozitivního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 na 180 dní. Tedy po doložení prodělání COVID-19, nemusí zaměstnanci, žáci a studenti podstupovat preventivní testování ve škole nebo školském zařízení 180 dní od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Stejně byla prodloužena tato lhůta i v ostatních oblastech, kde se doložení negativního testu (nebo právě doložení prodělání COVID-19 případně očkování) vyžaduje.
  • novelizuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k provozu škol v přírodě (umožněných od 31. 5. 2021) tak, že doba, po kterou před odjezdem na školu v přírodě nesmí přijít osoba účastnící se školy v přírodě do styku s fyzickou osobou s jiným infekčním onemocněním nebo podezřelou z nákazy, se stanovuje na 14 kalendářních dnů. Jinými slovy v písemném prohlášení před odjezdem bude uvedeno, že osoba účastnící se školy v přírodě nebyla v kontaktu s výše uvedenými osobami v posledních 14 kalendářních dnech. 

  MŠMT dále informuje, že vzdělávací činnost školy realizovaná v průběhu jednoho dne mimo budovu školy (například v podobě exkurzí) je umožněna.

  Škola v přírodě a školní výlety zatím ještě nejsou povoleny. Školy v přírodě (ve smyslu § 8 zákona o ochraně veřejného zdraví) bude možné konat od 31. 5. 2021. Od stejného data pak předpokládáme i povolení školních výletů (jako akcí s obdobným charakterem jako je škola v přírodě - tedy vícedenních akcí s přespáním).

  MŠMT 21. 5. 2021

 • INFORMACE K PROVOZU ZÁKLADNÍCH ŠKOL OD 24. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ZÁKLADNÍCH ŠKOL OD 24. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 17. května 2021 bylo vydáno:

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů, s účinností od 24. 5. 2021, kterým se pro všechny žáky a studenty, pro které je testování podmínkou osobní účasti na vzdělávání, stanoví frekvence preventivního antigenního testování stanoví na jedenkrát týdně. Zároveň je stanovena povinnost testování také žáků a studentů, kteří se nově účastní teoretické výuky nebo teoretické přípravy. Testování v těchto případech probíhá také jedenkrát týdně. Pro RT-PCR testování platí frekvence 1krát za 14 dní.

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 24. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • Na základních školách

  - je umožněna osobní přítomnost všech žáků bez rotací,

  - homogenita tříd a skupin není povinná,

  - nově jsou umožněny sportovní činnosti konané ve vnitřních prostorech za podmínky, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, a přítomno může být nejvýše 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště (mimořádné opatření dále stanoví podmínku nejvýše 12 osob ve skupině - v případě kolektivního kontaktního sportu. Ministerstvo si je vědomo toho, že v prostředí škol může být naplnění těchto podmínek nereálné, jedná se však o pravidla aplikovaná nyní pro sportování i mimo školství obecně); přítomnost dětí, žáků, studentů a jiných účastníků se v jiných vnitřních prostorech, jako jsou šatny, sprchy apod., zakazuje,

  - nadále platí, že jsou umožněny sportovní činnosti venku bez těchto omezení,

  - v dalším zůstávají pravidla stejná jako doposud - zejména povinnost testování, nošení ochrany dýchacích cest.

   

  • K režimu školních jídelen MŠMT informuje:

  - provoz školních jídelen upravuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví o omezení provozu maloobchodního prodeje a služeb a platí následující,

  - rozestupy 1,5 metru mezi jednotlivými stoly,

  - u jednoho stolu sedí nejvýše 4 strávníci, jedná-li se o dlouhý stůl, lze u něj usadit více osob tak, že mezi skupinami je rozestup alespoň 1,5 metru,

  - odebírání jídel samotnými strávníky a homogenita tříd, skupin je doporučována tam, kde je to z organizačních důvodů možné, není však povinná,

  - ve vnitřních prostorech jídelny nemůže být více strávníků, než je míst k sezení.

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. 5. 2021 k organizování škol v přírodě

  • školy v přírodě je možno konat od 31. května 2021,
  • všechny podmínky jsou uvedeny v mimořádném opatření

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 17. 5. 2021, které novelizuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení roušek nově stanovuje tyto výjimky z povinného zakrytí úst a nosu pro:

  • sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. včetně běhu a jízdy na kole, a dále na trenéry, další členy týmu v rámci kolektivních sportů a rozhodčí při účasti na sportovní činnosti nebo přípravy na ni konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy,
  • osoby po dobu nezbytně nutnou pro poskytnutí služeb, které jsou osobně poskytovány v oblasti hlavy a krku a použití ochranného prostředku by bránilo poskytnutí této služby, jako je holičství, kadeřnictví, solárium, kosmetické, masérské a obdobné regenerační nebo rekondiční služby nebo jiné obdobné služby, při nichž je porušována integrita kůže.

  MŠMT 18. 5. 2021

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 17. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 17. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10. května 2021 bylo vydáno:

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • Na středních školách a konzervatořích

  - v krajích Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hlavním městě Praze se umožňuje osobní přítomnost žáků nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře bez rotace; v ostatních krajích pokračuje rotace tříd nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře,

  - na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin (při organizaci vzdělávání a školských služeb však doporučujeme i nadále omezit kontakty mezi dětmi, žáky a studenty z různých tříd a skupin tam, kde to je možné).

   

  • Na základních školách

  - na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací a rovněž osobní přítomnost dětí v přípravné třídě a přípravném stupni základní školy speciální bez rotací,

  - v krajích Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hlavním městě Praze se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně bez rotace; v ostatních krajích pokračuje rotace tříd 2. stupně,

  - na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin (při organizaci vzdělávání a školských služeb však doporučujeme i nadále omezit kontakty mezi dětmi, žáky a studenty z různých tříd a skupin tam, kde to je možné). V ostatních krajích se nic nemění.

   

  • Ve školních družinách a školních klubech

  - na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin (při organizaci vzdělávání a školských služeb však doporučujeme i nadále omezit kontakty mezi dětmi, žáky a studenty z různých tříd a skupin tam, kde to je možné),

  - ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol.

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů s účinností od 17. května 2021, které se mění oproti současnému stavu tak, že se mění frekvence preventivního antigenního testu:

  • dvakrát týdně v Jihočeském kraji, Ústeckém kraji, Olomouckém kraji, Moravskoslezském kraji, Jihomoravském kraji, Zlínském kraji a Kraji Vysočina v případě žáků 2. stupně základní školy, žáků nižšího stupně šestiletého nebo osmiletého gymnázia a prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře s tím, že se test provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu a mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu jsou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny,
  • jedenkrát týdně v případě žáků 2. stupně základní školy ve třídách nebo školách podle § 16 odstavec 9 školského zákona s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu,
  • jedenkrát týdně v ostatních případech s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu.

  Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

  • dochází ke změně frekvence RT-PCR testování (na těch školách nebo školských zařízeních, které se rozhodnou nahradit antigenní testování testováním metodou RT-PCR) ve školách na 1x za 14 dní. Tato frekvence platí pro všechny případy testování RT-PCR testy včetně krajů, kde se antigenním testem testuje dvakrát týdně. Zároveň v případě RT-PCR testování platí, že testování nemusí být prováděno první den přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu; testování lze v tomto případě rozložit v daném období i jinak při zachování stanovené frekvence testování u každého žáka.
  • upozorňujeme, že pravidla testování zaměstnanců škol a školských zařízení se nemění. Zaměstnanci ve školství, stejně jako zaměstnanci jiných oblastí, se testují ve frekvenci jedenkrát týdně bez ohledu na typ testu.

   

  Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 4. května 2021, č. j. MZDR 15757/2020-50/MIN/KAN, s účinností od 10. 5. 2021 stanoví, že není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metry od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst, se stanovenými výjimkami (mj. děti v mateřské škole).

  MŠMT 10. 5. 2021

 • OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY - PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - DODATEK

  OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY - PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - DODATEK

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen "ministerstvo") jako příslušný správní orgán podle ustanovení § 184a odstavec 4 písmeno a) a odstavec 5 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v souladu s ustanovením § 171 a následně zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "správní řád"), určuje:

  Za článek XVIII. opatření obecné povahy ze dne 8. března 2021, č. j. MSMT-43073/2020-3, ve znění opatření obecné povahy ze dne 14. ledna 2021, č. j. MSMT-1452/2021-1, opatření obecné povahy ze dne 15. února 2021 č. j. MSMT-4337/2021-1, opatření obecné povahy ze dne 15. března 2021, č. j. MSMT-4337/2021-6 a opatření obecné povahy ze dne 6. dubna 2021, č. j. MSMT-4337/2021-7, se doplňují nové články XIX. až XXI., které znějí:

   

  "XIX.

  Uchazeč, který měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky na jedné škole podle výroku VIII. a jeden z termínů nekonal, může konat tuto zkoušku v náhradním termínu bez ohledu na důvod jejího nekonání v řádném termínu, pokud potvrdí řediteli školy, na které měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky, do 14. května 2021, že bude konat tuto zkoušku v náhradním termínu. Potvrdit konání zkoušky v náhradním termínu nemusí uchazeč, který se řádně omluvil a již mu právo konat zkoušku v náhradním termínu vzniklo nebo vznikne.

   

  XX.

  Uchazeč může ve školním roce 2020/2021 vzít zpět zápisový lístek uplatněný v přijímacím řízení, pokud byl následně v prvním kole přijímacího řízení přijat ke vzdělávání ve střední škole po konání přijímací zkoušky v náhradním termínu.

   

  XXI.

  Ředitel střední školy, ve které se konala jednotná přijímací zkouška do čtyřletého oboru vzdělání s maturitní zkouškou, zveřejní bezodkladně na internetových stránkách školy informace o možnosti konání jednotné přijímací zkoušky v náhradním termínu podle výroku XIX. a o možnosti převzetí zápisového lístku podle výroku XX.". 

   

  Odůvodnění

  1) Ministerstvo tímto opatřením obecné povahy v souladu s § 184a odstavec 4 písmeno a) a b) a odstavec 5 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, upravuje pravidla pro možnost konání jednotné přijímací zkoušky v náhradním termínu a rozšiřuje možnost zpětvzetí již uplatněného zápisového lístku.

  2) Za standardní situace platí, že uchazeč, který se hlásí do dvou oborů vzdělání s maturitní zkouškou, na obou těchto oborech koná jednotnou přijímací zkoušku. Opatřením obecné povahy ze dne 8. března 2021, č. j. MSMT-43073/2020-3, ministerstvo stanovilo, že školy se mohly rozhodnout, že v letošním přijímacím řízení nebudou jednotné přijímací zkoušky konat, byť se jedná o maturitní obory vzdělání. V takovém případě pak podle opatření obecné povahy platilo, že uchazeč měl i přesto dva termíny konání jednotné přijímací zkoušky, ale oba konal na stejné škole.

   

  K článku XIX.:

  3) Při letošních přijímacích zkouškách tedy konal každý žák, který podal přihlášku na alespoň jednu školu (respektive do čtyřletého oboru vzdělání s maturitní zkouškou), která konala jednotnou přijímací zkoušku, mimořádně tuto jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech. Toto mimořádné řešení však mohlo mezi uchazeči a jejich zákonnými zástupci způsobit nepochopení a uchazeči se tak dostavili pouze na jeden z termínů, když se například domnívali, že si mezi dvěma termíny uvedenými v pozvánce k přijímací zkoušce mají vybrat.

  4) Z tohoto důvodu ministerstvo tímto opatřením obecné povahy stanovilo, že všichni uchazeči, kteří měli konat oba termíny do oboru vzdělání s maturitní zkouškou na jedné škole, mohou konat náhradní termín bez ohledu na důvod, pro který nekonali jednotnou přijímací zkoušku v řádném termínu.

  5) Současně však mohou existovat uchazeči, kteří skutečně nechtějí konat jednotnou přijímací zkoušku podruhé. Z tohoto důvodu se stanovuje, že uchazeči musí řediteli školy potvrdit svůj zájem konat zkoušku v náhradním termínu do 17. května 2021, tj. před zpřístupněním výsledků ředitelům škol. Potvrzovat svůj zájem konat jednotnou přijímací zkoušku v náhradním termínu však nemusí ti, kteří se řádně omluvili řediteli školy. Těm totiž vzniká právo konat zkoušku v náhradním termínu na základě podané omluvy a jakékoliv potvrzování v určeném temínu by bylo nadbytečné. Pokud uchazeč svůj zájem nepotvrdí, nemůže jednotnou přijímací zkoušku v náhradním termínu konat. Důvodem pro nutnost potvrzování do 17. května 2021 je, aby ředitel školy ještě před vyhlášením výsledků přijímacího řízení věděl, zda uchazeč již bude mít přijímací řízení na základě jedné vykonané sady testů ukončeno, nebo zda bude ještě konat jednotnou přijímací zkoušku v náhradním termínu.

   

  K článku XX.: 

  6) Opatřením obecné povahy ze dne 15. března 2021, č. j. MSMT-4337/2021-6, se stanovilo, že všechny školy bez ohledu na to, zda konaly jednotné přijímací zkoušky, zveřejní výsledky přijímacího řízení nejdříve 19. května 2021. Tedy i škola, která se letos rozhodla nekonat jednotné přijímací zkoušky, zveřejní výsledky přijímacího řízení 19. května 2021 a uchazeči začíná běžet lhůta 10 dní pro odevzdání zápisového lístku. Nicméně na druhé škole, ve které se jednotné přijímací zkoušky konaly, uchazeč může čekat na výsledek jednotné přijímací zkoušky konané v náhradním termínu, a to i v souvislosti s výše uvedeným novým pravidlem. Výsledky přijímacího řízení v případě konání náhradního termínu však školy zveřejní až 14. června 2021. V té době by však již uplynula lhůta pro odevzdání zápisového lístku na první škole, která jednotnou přijímací zkoušku nekonala. Obdobné pak platí i pro školní přijímací zkoušku.

  7) Z tohoto důvodu ministerstvo nyní přistoupilo obecně k doplnění pravidel přijímacího řízení pro letošní přijímací zkoušky tak, že umožňuje vzít zpět zápisový lístek v případě, že na základě konání přijímací zkoušky (jednotné ale i školní) v náhradním termínu byl uchazeč následně přijat ke vzdělávání na střední škole.

   

  K článku XXI.:

  8) Řediteli se stanovuje povinnost bezodkladně zveřejnit informace plynoucí z tohoto mimořádného opatření. Uchazeči tedy budou moci tyto informace jednoduše zjistit na stránkách té školy, na které konali jednotné přijímací zkoušky.

   

  Účinnost

  9) Toto opatření obecné povahy nabývá účinnosti podle § 184a odstavec 5 školského zákona dnem vyvěšení na úřední desce.

   

  Poučení

  Proti tomuto opatření obecné povahy podle § 173 odstavec 2 správního řádu nelze podat opravný prostředek.

   

  Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  ministr školství, mládeže a tělovýchovy

  Vyvěšeno dne 7. května 2021

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A VÝUKY NA ZŠ IVANOVICE NA HANÉ OD PONDĚLÍ 10. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A VÝUKY NA ZŠ IVANOVICE NA HANÉ OD PONDĚLÍ 10. KVĚTNA 2021

  Vážení rodiče,

  níže Vám předkládáme informace k organizaci a provozu školy platné od pondělí 10. května 2021.

  Jak jste již byli jistě informováni v průběhu týdne z médií, od 10. května 2021 dochází po delším čase k částečnému otevření i 2. stupně základních škol pro prezenční výuku. Vláda České republiky na svém dnešním zasedání rozhodla, že rozvolnění se bude nakonec týkat všech zbývajících krajů - tedy i Jihočeského kraje, Kraje Vysočina a Zlínského kraje.

  1) Změna organizace ve výuce na základní škole

  • 1. stupeň ZŠ: ve stejném režimu jako doposud - povinná prezenční a distanční výuka rotačním (střídavým) způsobem - střídání celých tříd po týdnech s dodržením homogenity skupin. Žáci tříd (ročníků), kteří v daném týdnu neabsolvují prezenční výuku, se povinně vzdělávají distančním způsobem.
  • 2. stupeň ZŠ: ! změna v rámci rozvolnění ! - povinná prezenční a distanční výuka rotačním (střídavým) způsobem - střídání celých tříd po týdnech s dodržením homogenity skupin. Žáci tříd (ročníků), kteří v daném týdnu neabsolvují prezenční výuku, se povinně vzdělávají distančním způsobem.

  2) Zajištění rotační (střídavé) výuky na 1. a 2. stupni ZŠ

  Liché týdny v kalendáři:

  • I. třída, III. třída, IV. A + VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B - prezenční výuka
  • II. A, II. B. IV. B, V. A, V. B + VI. A, VI. B, VI. C, IX. A, IX. B - distanční výuka

  Sudé týdny v kalendáři:

  • II. A, II. B, IV. B, V. A, V. B + VI. A, VI. B, VI. C, IX. A, IX. B - prezenční výuka
  • I. třída, III. třída, IV. A + VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B - distanční výuka

  - 19. týden (10. 5. - 14. 5. 2021):

  • PREZENČNĚ: I. třída, III. třída, IV. A + VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B
  • DISTANČNĚ: II. A, II. B, IV. B, V. A, V. B + VI. A, VI. B, VI. C, IX. A, IX. B

  - 20. týden (17. 5. - 21. 5. 2021):

  • PREZENČNĚ: II. A, II. B, IV. B, V. A, V. B + VI. A, VI. B, VI. C, IX. A, IX. B
  • DISTANČNĚ: I. třída, III. třída, IV. A + VII. A, VII. B, VIII. A, VIII. B

  3) Další informace

  a) Prezenční výuka:

  • Prezenční výuka probíhá dle platného zvonění - zahájení vyučování v 7:55 hodin.
  • Prezenční výuka je realizována dle platného rozvrhu hodin (s výjimkou redukce části volitelných předmětů - ekologické praktikum a sportovní výchova hoši i dívky - tyto předměty se z důvodu nemožného dodržení homogenity skupin i nadále vyučují pouze distančním způsobem).
  • Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).
  • Prezenční výuka probíhá pouze v kmenových učebnách.
  • Stále platí zákaz zpěvu v hodinách hudební výchovy. Jsou povoleny sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech).  Je zde uvedena výjimka z nošení ochrany dýchacích cest a nosu (tedy roušky nebo respirátoru) pro tělesnou výchovu. Z důvodu nemožnosti využívání vnitřních prostor pro převlékání (šatny apod.) je vhodné, aby v dny, kdy budou mít žáci tělesnou výchovu, přišli do školy ve sportovním oblečení a odpovídající obuvi.
  • Vyučující dbají na pravidelné a intenzivní větrání tříd (v průběhu vyučovacích hodin i přestávek).
  • Všichni žáci mají povinnost nosit alespoň chirurgickou roušku po celou dobu pobytu ve škole. Zaměstnanci školy mají povinnost nosit respirátor alespoň třídy FFP2 po celou dobu pobytu ve škole.
  • Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách, a to i mimo areál školy nebo školského zařízení. Připravte dětem dostatečný oděv a obuv i na venkovní pobyt (zejména pro školní družinu).
  • Nově jedenkrát týdně žáci 1. stupně podstoupí neinvazivní antigenní test typu "Singclean" (vždy v pondělí). Dvakrát týdně žáci 2. stupně podstoupí neinvazivní antigenní test typu "Singclean" (vždy v pondělí a zpravidla ve čtvrtek). V případě, že žák nemůže test podstoupit, nebo jeho zákonní zástupci odmítají testování, žák zůstává doma (podobně jako v případě jeho nemoci).
  • V případě, že bude antigenní test u některého z žáků vyhodnocen jako pozitivní, rodiče jsou povinni si neprodleně tohoto žáka odvést.

  b) Distanční výuka:

  • Žáci tříd, kteří v daném týdnu neabsolvují prezenční výuku, se povinně vzdělávají v distanční formě vzdělávání.
  • Výuka bude realizována dle doposud platného rozvrhu on-line videokonferencí přes aplikaci ZOOM Cloud Meetings. Z důvodu paralelního prolínání prezenční a distanční formy výuky je vyhrazena možná změna v časových dotacích on- line videokonferencí.
  • Komunikace, případně zasílání vzdělávacích materiálů či zadávání úkolů, bude probíhat i nadále prostřednictvím školního systému "Bakaláři".

  c) Režim vstupu do budov školy:

  • na obou budovách školy jako při běžném provozu školy, tj. v době od 7:35 hodin do 7:50 hodin

  d) V předem definovaných případech jsou umožněny individuální a skupinové konzultace.

   

  4) Školní družina

  • Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny (platí pouze pro žáky 1. a 2. ročníku).
  • Je umožněn i pobyt ve venkovních prostorách (vycházky, hry).
  • V činnosti bude ranní i odpolední družina (ranní od 6:30 hodin, odpolední do 16:00 hodin)

  5) Školní stravování

  • Stále platí zvýšená hygienická opatření ve školních jídelnách.
  • Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti.
  • Školní jídelna umožňuje odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Tito žáci si mohou oběd odebrat do jídlonosiče v době od 11:15 do 11:30 hodin (vstup do školy s chirurgickou rouškou, hlavním vchodem).
  • Žáci, kteří budou mít v daném týdnu distanční vzdělávání, budou mít automaticky odhlášeny obědy. Pokud i přesto budete mít o obědy zájem, je nutno se k odběru obědu předem přihlásit! Naopak žáci s účastí na prezenční výuce budou automaticky přihlášeni!

  NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY RODIČŮ.pdf

  PŘÍZNAKY COVID-19 U DĚTÍ.pdf

  RYCHLÝ NÁVOD K TESTOVÁNÍ.pdf

  PŘEHLED POSTUPŮ PŘI TESTOVÁNÍ.pdf

  Instruktážní video k testování žáků ve školách - zde

   

  Všechny další informace naleznete na webových stránkách MŠMT - zde.

   

  Znovu děkujeme za Vaši spolupráci a vstřícnost s ohledem na výše uvedené organizační podmínky provozu školy. Všechna popsaná opatření jsou v souladu s nařízeními Vlády ČR.

  V případě nastalých změn Vás budeme informovat prostřednictvím našich webových stránek a "Bakalářů".

  Mgr. Lubomír Judas

  ředitel školy

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 10. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 10. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 3. května 2021 bylo vydáno:

  Ve všech krajích s výjimkou Jihočeského kraje, Kraje Vysočina a Zlínského kraje se uplatní níže uvedené. V těchto třech krajích vzhledem k epidemiologické situaci bude vyhodnoceno podle aktuálních dat, jestli je možné přikročit k uvolněním opatření ve školství. Vláda o tom rozhodne ve čtvrtek.

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 10. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • Na středních školách a konzervatořích

  - se umožňuje osobní přítomnost žáků nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit), s tím, že prezenční výuka musí probíhat v neměnných třídách nebo odděleních.

   

  • Na základních školách

  - se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit), s tím, že prezenční výuka musí probíhat v neměnných třídách dětí nebo žáků.

   

  • Mateřské školy budou otevřeny pro všechny děti bez povinnosti jejich testování.
  • Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky pokračují ve stejném režimu beze změn.

   

  • V základních uměleckých školách

  - na základní umělecké škole se umožňuje osobní přítomnost na konzultaci nebo výuce bez ohledu na to, zda se koná ve vnitřních nebo vnějších prostorech v nejvyšším počtu 3 žáků v jedné skupině - žáci, kteří se účastní těchto konzultací nebo výuky nejsou povinni podrobovat se testování ani dokladovat jiné skutečnosti (například prodělaný koronavirus apod.) a nevztahuje se na ně podmínka plochy 15 m2,

  - na základní umělecké škole se umožňuje osobní přítomnost na konzultaci nebo výuce konané pouze ve vnějších prostorech, a to při dodržení podmínky maximálně 20 osob ve skupině tak, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 plochy za níže uvedených podmínek - žáci účastnící se těchto konzultací nebo výuky podléhají povinnému testování nebo jiné obdobné povinnosti (testování nemá povinnost provádět základní umělecká škola), způsob dokládání ze strany žáka je uveden níže.

   

  • Ve střediscích volného času

  - se nově umožňuje osobní přítomnost na skupinové konzultaci nebo vzdělávání, bez ohledu na to, zda se koná ve vnitřních nebo vnějších prostorech v nejvyšším počtu 3 účastníků v jedné skupině - účastníci, kteří se účastní těchto konzultací nebo vzdělávání nejsou povinni podrobovat se testování ani dokladovat jiné skutečnosti (například prodělaný koronavirus apod.) a nevztahuje se na ně podmínka plochy 15 m2,

  - se nově umožňuje osobní přítomnost na skupinové konzultaci nebo vzdělávání konané pouze ve vnějších prostorech, a to při dodržení podmínky maximálně 20 osob ve skupině tak, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 plochy za níže uvedených podmínek - účastníci těchto konzultací nebo vzdělávání podléhají povinnému testování nebo jiné obdobné povinnosti (testování nemá středisko volného času povinnost provádět), způsob dokládání ze strany účastníka je uveden níže.

   

  • toto mimořádné opatření stanoví jako podmínku osobní účasti na konzultaci nebo výuce v základních uměleckých školách a ve střediscích volného času (toto se vztahuje pouze na ty skupinové konzultace nebo výuku, kterých se účastní více než 3 žáci nebo účastníci) to, že žák nebo účastník:

  a) prokáže, že

  1. absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  2. absolvoval nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  3. má vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen "SPC") uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů, nebo
  4. prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, nebo

  b) doloží čestné prohlášení, respektive čestné prohlášení svého zákonného zástupce, že ve škole nebo školském zařízení absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo

  c) podstoupí preventivní antigenní test (poznámka: myšleno na místě před výukou/vzděláváním, který je platný pouze jednorázově) na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo

  d) prokáže potvrzením od zaměstnavatele, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem;

  ! účastníkovi nebo žákovi, který nesplní tyto podmínky, neumožní škola nebo školské zařízení účast na vzdělávání !

   

  - Sportovní činnosti v rámci provozu škol a školských zařízení se mohou konat ve vnějších prostorech (venku), umožňují-li jiná mimořádná opatření osobní přítomnost na vzdělávání. Pro obory středního a vyššího odborného vzdělávání, ve kterých je sportovní činnost stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího programu i nadále platí možnost sportovních aktivit, které jsou součástí vzdělávání i ve vnitřních prostorách. V případě sportovních činností v mateřských školách se nadále nic nemění a jsou povoleny uvnitř i venku.

   

  - Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k nošení ochranných prostředků k zakrytí úst a nosu s účinností od 10. května 2021 na území celé České republiky, které se mění oproti současnému stavu tak, že

  • je povinnost nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti,

  - to znamená, že na veřejně přístupných místech venku je povinnost nosit ochranný prostředek pouze tehdy, jsou-li od sebe osoby vzdáleny blíže než 2 metry,

  - při činnosti mateřských škol není nezbytné mezi dětmi dodržovat rozestupy (děti nemusí nosit ochranný prostředek po celou dobu v mateřské škole), ale doporučujeme při pohybu mimo areál MŠ dodržovat odstup dětí od jiných osob,

   

  • povinnost nosit ochranný prostředek ve vnitřních prostorech budov (včetně škol se současnými výjimkami) se nemění.

   

  - mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k provozu maloobchodu a služeb s účinností od 10. května 2021, a to kromě Jihočeského kraje, Kraje Vysočina a Zlínského kraje (o nichž bude vláda rozhodovat ve čtvrtek), se upravilo oproti současnému stavu tak, že se mění pravidla provozu zařízení nebo poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovému vzdělávání podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., jako jsou zejména zájmová, výchovná, rekreační nebo vzdělávací činnost včetně přípravy na vyučování, nebo poskytování obdobných služeb dětem ve věku do 6 let, včetně péče o ně, anebo pravidla pro organizované volnočasové aktivity pro děti a mládež do 18 let, a to tak, že

  • je možné poskytování služby v domácnosti uživatele služby,
  • je možný provoz zařízení nebo poskytování služby ve vnitřních nebo vnějších prostorech za přítomnosti nejvýše 3 účastníků a 1 osoby poskytující služby - osoby, které se účastní těchto aktivit nejsou povinny podrobovat se testování ani dokladovat jiné skutečnosti (například prodělaný koronavirus apod.),
  • je možný provoz zařízení nebo poskytování služby ve vnějších prostorech za přítomnosti více osob než 3 osob, nejvýše však 20 osob ve skupině, při dodržení podmínek, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 plochy, bez využití vnitřních prostor (šatny apod.); subjekt provozující zařízení nebo organizující poskytování služeb vede evidenci účastnících se osob pro potřeby případného epidemiologického šetření, a to v rozsahu identifikace účastníků a osoby poskytující služby (jméno, příjmení), jejich kontaktní údaje (nejlépe telefonní číslo) a informace o čase poskytnutí služby (od kdy, do kdy); tuto evidenci uchovává po dobu 30 dnů ode dne poskytnutí služby; účastník před zahájením poskytování služeb:

  a) prokáže, že splňuje podmínky stanovené v bodu I/19 daného mimořádného opatření, tj.

  1. osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  2. osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  3. osobě byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen "SPC") uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů, nebo
  4. osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní.
  5. přičemž se musí jednat o osobu bez klinických známek onemocnění COVID-19, nebo

   

  1. prokáže potvrzením od zaměstnavatele, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo
  2. doloží čestné prohlášení, respektive čestné prohlášení svého zákonného zástupce, že ve škole nebo školském zařízení absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo
  3. podstoupí preventivní antigenní test (poznámka: myšleno jednorázově na místě před aktivitou, přičemž organizátor nemá povinnost testy poskytovat) na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, a
  4. subjekt organizující poskytování služeb prokázání podmínek kontroluje a účastníku, který nesplní podmínky podle výše uvedených bodů, respektive v případě, kdy účastníku, kterému vyjde pozitivní výsledek testu, neumožní účast.

   

  ! Provozování volnočasových aktivit má tedy stejné podmínky jako provoz základních uměleckých škol a středisek volného času (s výjimkou poskytování služby v domácnosti uživatele služby) !

   

  - Dále ministerstvo informuje, že sběr dat avizovaný v informaci ze dne 30. 4. 2021, který měl probíhat ve dnech 6. května až 10. května 2021 v systému sběru dat mimořádné dotazníkové šetření COVID 4, ke sdělení nezbytných údajů pro další zajištění potřebných testů, nebude z důvodu snížení administrativní zátěže škol a školských zařízení realizován a ministerstvo provede nápočet z jemu dostupných dat o reálné spotřebě testů.

  ​​​​​​​MŠMT 4. 5. 2021

   

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 3. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 3. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 29. dubna 2021 došlo k  vydání:

  - Novelizovaného mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • V mateřských školách od 3. 5. 2021

  - se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze; v těchto krajích probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ). Stejné už od 26. dubna 2021 platí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji.

   

  • V základních školách od 3. 5. 2021

  - se v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit). Stejné již bylo schváleno v pondělí pro Karlovarský, Královéhradecký a Plzeňský kraj.

   

  • Ve víceletých gymnáziích a konzervatořích od 3. 5. 2021

  - se v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze umožňuje osobní přítomnost žáků nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit). Stejné již bylo schváleno v pondělí pro Karlovarský, Královéhradecký a Plzeňský kraj.

   

  • Ostatní podmínky provozu škol a školských zařízení

  - ve Středočeském, Pardubickém, Libereckém kraji a Praze jsou ve všech školách a školských zařízeních od 3. 5. 2021 nově povoleny sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech), stejné už nyní platí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji:

  • to se týká pouze těch žáků a studentů, kterým je tímto mimořádným opatřením povolena osobní přítomnost na vzdělávání,
  • na organizování sportovní činnosti ve školách uplatní obecně platná mimořádná opatření,
  • v mimořádném opatření je uvedeno, že sportovní činnosti jsou umožněny "za podmínek podle mimořádného opatření upravujícího organizování sportovní činnosti", MŠMT informuje, že v současné době se na organizování sportovní činnosti ve všech školách uplatní obecně platná mimořádná opatření,
  • v mimořádném opatření k ochraně dýchacích cest je uvedena výjimka z nošení ochrany (tedy bez roušky nebo respirátoru) pro vzdělávací aktivity ve školách, jejichž charakter neumožňuje jejich nošení (včetně tělocviku),
  • i při sportovních činnostech ve škole je nutné zachovat homogenitu tříd,
  • jinak není organizování sportovní činnosti ve školách a školských zařízeních zvlášť upraveno, sportovní činnost ve školách a školských zařízeních se neřídí pravidly pro amatérské sportování organizované sportovními svazy uvedené v mimořádném opatření upravující maloobchod a služby,

  - sportovní činnosti ve školách jsou dle dosavadního znění opatření v celé ČR dále umožněny bez omezení na vnitřní nebo vnější prostory v mateřských školách a u oborů středního a vyššího odborného vzdělávání a studijních programů vysokých škol, ve kterých je sportovní činnost stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího či studijního programu (pokud je těmto dětem, žákům nebo studentům dle ostatních ustanovení opatření umožněna osobní účast na vzdělávání).

   

  - Novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • děti v mateřských školách v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze se od 3. 5. 2021 již povinně netestují, všichni pracovníci přítomní na pracovišti MŠ se testují povinně jedenkrát v pracovním týdnu (to stejné platí v kraji Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském).
  • preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu,
  • pro žáky 2. stupně základní školy, žáky nižšího stupně šestiletého nebo osmiletého gymnázia a žáky prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře (tedy žáky, kteří doposud neprošli testování s frekvencí dvakrát týdně) platí, že jsou testováni dvakrát týdně. Důvodem je, že tito žáci se nyní vrací k prezenční výuce a dosud nebyli testováni. Upozorňujeme však, že žáci 2. stupně základní školy ve třídách nebo školách podle § 16 odstavec 9 školského zákona se budou testovat již jedenkrát týdně.

   

  - Novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování zaměstnanců ve školách, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • od 3. 5. 2021 je školám a školským zařízením bez ohledu na zřizovatele stanovena pouze jedna frekvence povinnosti testování zaměstnanců, a to jedenkrát v pracovním týdnu. Sjednocuje se tedy frekvence testování zaměstnanců, kteří přicházejí do kontaktu s dětmi, žáky nebo studenty, s ostatními zaměstnanci škol a školských zařízení přítomnými na pracovišti.

   

  Všechna mimořádná opatření budou zveřejněna na stránkách Ministerstva zdravotnictví - www.mzdcr.cz.

   

  - Dále informujeme, že na základě požadavku ministra školství, mládeže a tělovýchovy nedošlo k uložení povinnosti pro školy vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (například kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (případně jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost , že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

   

  - Ve věci centrálního zajištění Ag testů pro následující období zašle MŠMT školám samostatnou informaci v nejbližších dnech.

   

  - Dále MŠMT připomíná informace k přijímacím zkouškám:

  • v souvislosti s tím, že v týdnu od 3. května 2021 budou probíhat jednotné přijímací zkoušky, připomínáme, že podmínkou pro umožnění účasti žáka na zkoušce je negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19. Pro přijímací zkoušky na střední školy platí Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší než 7 dní.
  • Podrobné pokyny k ochraně zdraví při přijímacích zkouškách jsou na webových stránkách: https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi, v části: Přijímací zkoušky na střední školy ve školním roce 2021/2022,
  • Dále uvádíme, že pro účastníky u přijímací zkoušky je dostatečným ochranným prostředkem zdravotnická rouška.

   

  - K maturitním zkouškám:

  • Současně upozorňujeme na nově vydanou Metodiku k dodatku opatření obecné povahy, které upravuje model maturitní zkoušky v roce 2020/2021 rozšířením počtu opravných termínů ke konání didaktických testů a praktických zkoušek, a také možnost tyto zkoušky konat ještě v mimořádném termínu v jarním nebo podzimním zkušebním období. Tento dodatek k OOP s č. j. MSMT-3267/2021-6 byl zveřejněn 28. dubna 2021 na Úřední desce MŠMT. Metodika je dostupná na webových stránkách: https://koronavirus.edu.cz/faq-hlavni-temata-koronaviru-a-skolstvi, v části: Maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách a absolutoria na konzervatořích ve školním roce 2021/2022.
  • Dále uvádíme, že ředitel školy má povinnost informovat žáky o úpravách práv a povinností vyplývajících z tohoto dodatku k OOP.

  MŠMT 29. 4. 2021

 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 3. KVĚTNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 3. KVĚTNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 26. dubna 2021 bylo vydáno:

  - Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • V základních školách od 3. 5. 2021

  - se v kraji Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit).

   

  • Ve víceletých gymnáziích a konzervatořích od 3. 5. 2021

  - se v kraji Královéhradeckém, Plzeňském a Karlovarském umožňuje osobní přítomnost žáků nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit).

   

  • Ostatní podmínky provozu škol a školských zařízení

  - v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji jsou ve všech školách a školských zařízeních od 3. 5. 2021 nově povoleny sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech),

  • to se týká pouze těch žáků a studentů, kterým je tímto mimořádným opatřením povolena osobní přítomnost na vzdělávání,
  • v mimořádném opatření je uvedeno, že sportovní činnosti jsou umožněny "za podmínek podle mimořádného opatření upravujícího organizování sportovní činnosti", MŠMT informuje, že v současné době se na organizování sportovní činnosti ve všech školách uplatní obecně platná mimořádná opatření,
  • v mimořádném opatření k ochraně dýchacích cest je uvedena výjimka z nošení ochrany (tedy bez roušky nebo respirátoru) pro vzdělávací aktivity ve školách, jejichž charakter neumožňuje jejich nošení (včetně tělocviku),
  • i při sportovních činnostech ve škole je nutné zachovat homogenitu tříd,
  • jinak není organizování sportovní činnosti ve školách a školských zařízeních zvlášť upraveno, sportovní činnost ve školách a školských zařízeních se neřídí pravidly pro amatérské sportování organizované sportovními svazy uvedené v mimořádném opatření upravující maloobchod a služby,

  - sportovní činnosti ve školách jsou dle dosavadního znění opatření v celé ČR dále umožněny bez omezení na vnitřní nebo vnější prostory v mateřských školách a u oborů středního a vyššího odborného vzdělávání a studijních programů vysokých škol, ve kterých je sportovní činnost stěžejní součástí rámcového nebo akreditovaného vzdělávacího či studijního programu (pokud je těmto dětem, žákům nebo studentům dle ostatních ustanovení opatření umožněna osobní účast na vzdělávání).

   

  • Ve zbylých opatřeních nedochází ke změnám.

  - Upozorňujeme, že ve čtvrtek vláda ČR vyhodnotí aktuální údaje o vývoji epidemie v ostatních krajích a v  případě, že v některém z dalších krajů klesne týdenní incidence pod Ministerstvem zdravotnictví stanovenou hranici (počet nově nakažených klesne v 7denním průměru pod 100 na 100 000 obyvatel kraje), může se počet krajů s režimem provozu podle předešlých bodů rozšířit (nyní sek hranici blíží Praha a Středočeský kraj).

  - Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti doplňuje následující:

  • povinnost podrobit se testování jako podmínky osobní účasti na vzdělávání se vztahuje také na žáky nižšího stupně šestiletého nebo osmiletého gymnázia a žáky prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře,
  • pro žáky základní školy včetně 2. stupně tuto povinnost již mimořádné opatření upravuje; pravidla pro testování žáků jsou stejná jako pro žáky základní školy 1. stupně, která má rotační výuku; více informací naleznete v manuálu pro testování.

  - Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému nošení roušek, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti doplňuje následující:

  • žáci nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia jsou při vzdělávání na gymnáziu a žáci prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře jsou při vzdělávání na konzervatoři oprávněni bez ohledu na věk žáka používat jako ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek (v případě žáka nad 15 let tedy nemusí mít při vzdělávání v těchto školách respirátor FFP2),
  • stejné pravidlo pro žáky základní školy včetně žáků 2. stupně a také pro uchazeče/účastníky při přijímací zkoušce na střední školu již mimořádné opatření upravuje.
 • INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 26. DUBNA 2021

  INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 26. DUBNA 2021

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 19. dubna 2021 byla vydána:

  - změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

   

  • V mateřských školách od 26. 4. 2021

  - se umožňuje osobní přítomnost všech dětí v MŠ v kraji Karlovarském a Královéhradeckém; v těchto krajích probíhá provoz MŠ standardním způsobem (bez omezení počtu dětí ve skupině či třídě, bez testování dětí a pro všechny děti navštěvující tyto MŠ), ve čtvrtek vláda ČR vyhodnotí aktuální údaje o vývoji epidemie v ostatních krajích a v případě, že v některém z dalších krajů klesne týdenní incidence pod Ministerstvem zdravotnictví stanovenou hranici, může se počet krajů s tímto režimem v MŠ rozšířit,

  - v MŠ v těchto vybraných krajích se zaměstnanci, kteří jsou osobně přítomni na pracovišti (pedagogové i nepedagogové), testují jedenkrát v pracovním týdnu,

  - pro připomenutí: z povinnosti nosit ochranné prostředky k zakrytí úst a nosu jsou plošně vyjmuty všechny děti docházející do MŠ v celé ČR.

   

  • Ve středních školách, vyšších odborných školách a konzervatořích od 26. 4. 2021

  - se umožňuje praktické vyučování a praktická příprava (ve všech jejich formách podle školského zákona) žáků a studentů všech ročníků všech středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol bez omezení počtu žáků nebo studentů ve skupině (nad rámec vyplývající z platných právních předpisů),

  - osobní účast na praktickém vyučování nebo praktické přípravě žáků a studentů je podmíněna povinným testováním dle platného mimořádného opatření; toto platí také v případě konání praktické výuky nebo přípravy na pracovištích fyzických nebo právnických osob,

  - žáci a studenti účastnící se vzdělávání jsou oprávněni ubytovat se ve školském výchovném a ubytovacím zařízení.

   

  • Ve vyšších odborných školách se od 26. 4. 2021 umožňuje skupinová konzultace v maximálním počtu 6 studentů na skupinu pro studenty posledních ročníků anebo studenty ohrožené školním neúspěchem z jiných ročníků

  - pro studenty účastnící se skupinových konzultací platí povinnost podrobit se testování.

   

  • Provoz ostatních škol a školských zařízení

  - nedochází ke změnám,

  - vzhledem k částečnému obnovení prezenčního vzdělávání připomínáme, že vstup pracovníků školských poradenských zařízení do škol je považován za nezbytně nutný případ vstupu třetích osob do školy, a je tedy umožněn.

   

  - změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému nošení roušek, která je platná od 21. 4. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • uchazeči o vzdělávání ve střední škole jsou při přijímací zkoušce, bez ohledu na věk uchazeče, oprávněni nosit jako ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek (nemusí tedy mít při přijímací zkoušce respirátor FFP2). 

  - změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, která je platná od 26. 4. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující:

  • povinnost podrobit se testování jako podmínka osobní účasti na vzdělávání se nevztahuje na dítě v mateřské škole v Královéhradeckém kraji a Karlovarském kraji (rozhodné je místo výkonu činnosti dané mateřské školy v daných krajích, nikoliv odkud pochází dítě),
  • povinnost testovat zaměstnance zůstává v těchto MŠ zachována, od 26. 4. 2021 však bude tato povinnost pouze jedenkrát v pracovním týdnu, vždy v den nástupu na pracoviště v daný pracovní týden; tato povinnost se týká jak pedagogických, tak nepedagogických pracovníků, bez ohledu na to, zda se osobně potkají s dítětem či nikoliv (netýká se pouze zaměstnanců celý týden na home office).
stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola Ivanovice na Hané, okres Vyškov, příspěvková organizace
  Tyršova 218/4, 683 23 Ivanovice na Hané
 • (+420) 517 363 327 - Základní škola Tyršova 218/4
  (+420) 517 363 225 - Školní jídelna
  (+420) 515 539 399 - Školní družina (přímá linka)

Fotogalerie