• Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Suplování byla aktualizována
 • Den dětí - Vyškov - 1. A

  Do galerie Den dětí - Vyškov - 1. A byly přidány fotografie.

 • Den dětí - 6. B

  Do galerie Den dětí - 6. B byly přidány fotografie.

 • Školní potřeby - 1. ročník

  Školní potřeby - 1. ročník

  Co potřebuje prvňáček do školy?

  Když se řekne školní výbava, každého asi nejdříve napadne aktovka nebo batoh. Obzvláště pro prvňáčka je aktovka většinou naprosto zásadní věc. Ale tento nákup už máte asi za sebou a určitě jste vybrali tu správnou.

  A do aktovky patří samozřejmě penál. Pro prvňáčka je vhodné zvolit takový penál, který bude přehledný (tedy asi ne velké objemné pouzdro) a vejde se mu do něj vše, co bude potřebovat. Máte-li vybráno, pak můžete přejít k nákupu psacích potřeb.

  Co tedy do penálu? Určitě pastelky - rozhodně vybírejte nelámavé (jsou sice dražší, ale zase něco vydrží a nakonec se to i cenově vyplatí) a nejlépe trojhranné (lépe se dítěti drží), stačí jen šest základních barev. Dále pak tužky (platí stejné pravidlo jako u pastelek, pozor na tvrdost - pracujeme zpočátku s tužkami č. 1 a č. 2, ořezávátko se zásobníkem, guma, nůžky (zpravidla s kulatou špičkou), a samozřejmě také pero. S jeho koupí ale nespěchejte, protože děti stejně píší tužkou - většinou až do listopadu. Ve škole Vám proto doporučíme konkrétní typ.

  Mezi obvyklé potřeby na výtvarnou výchovu, popřípadě pracovní činnosti patří: vodové barvy, tempery, voskovky, křídy na kreslení, plastelína a deska na modelování, velké desky na výkresy, ubrus, lepidla, kelímek na vodu, štětce. Výtvarné potřeby dětem předem nepořizujte! Většinu zde uvedených školních potřeb jsme dětem nakoupili. Škola a Městský úřad společně dětem pořizují dárkové balíčky s výbavou v hodnotě 500,- Kč. Máme tam vše potřebné - tužky, pastelky, barvy, štětce, lepidla, nůžky, gumy, barevné papíry, kelímky, štětce, náčrtníky ...

  Na sešity jsou vhodné desky, respektive školní boxy na učebnice a sešity velikosti A4 a A5. Lepší je mít jen jedny, ty větší. Jen zkontrolujte, zda se Vám vejdou do aktovky (batohu). Potřebovat bude Vaše dítě i obaly na sešity a knihy. Určitě to budou formáty A4 a A5, také obaly na notýsek do školní družiny (bude-li ji dítě navštěvovat). Ale není nutné je nakupovat předem, sešity a učebnice budeme obalovat postupně. Vždy je můžete dokoupit podle potřeby.

  Dále to bude pytlík na tělocvik i na cvičební obuv.

  Asi oceníte také krabičku na svačinu, popřípadě láhev na pití, která neteče (na to zejména pozor, jinak budete neustále řešit mokrou aktovku a věci v ní). Potřeba bude i látkový ubrousek na svačinu, papírové kapesníky a toaletní papír. Praktické jsou i podsedáky na židličky a krabice do třídy. Ale to se dohodneme na místě až ve třídě.

  Určitě nepodléhejte výhodným nabídkám a nepořizujte věci zbytečně. Nepotřebujeme ani desky na písmena či číslice, ani kapsáře nebo zástěrky na zavazování a na pořizování pravítek a kružítek je také ještě dostatek času.

  Nejsou vhodné ani věci, které slouží zároveň jako hračky - blikají, pískají, kutálí se, nebo jsou moc velké či nebezpečné. Asi sami tušíte proč ...

  Co se týká výběru konkrétních značek - to je většinou ponecháno na rodičích (výjimku mohou tvořit pera, my budeme používat "tornádo"). Není potřeba kupovat nejdražší věci, na druhou stranu například u tužek a pastelek se vyplatí připlatit za kvalitu (tužky a pastelky, které se neustále lámou, stejně nakonec vyhodíte, protože nebudete mít trpělivost je donekonečna ořezávat. A věřte tomu, že zlámané budou neustále)...

   

  Po rodičích chceme připravit ...

  Aktovku, penál + náhradní tužku č. 1 a č. 2, gumu, ořezávátko se zásobníkem, sadu šesti základních pastelek.

  Obaly A4 (velký) tři kusy, A5 (malý) tři kusy - ostatní na učebnice dokoupíte postupně. Desky na sešity A4 (velké).

  Na cvičení třičko, soupravu, cvičky do tělocvičny a tenisky na ven - do látkového pytlíku. Přezůvky do třídy, uzavřené - ne nazouvací! Nejlépe klasické bačkůrky.

  Krabičku na svačinu. Svačinu je dobré jíst na látkovém ubrousku, který slouží jako prostírání na lavici, a o láhvi na pití jsme se již zmínili. Tu určitě zkontrolujte, zda neteče!

  Na malování a ostatní práce, kdy se můžeme ušpinit, je výborná velká obnošená tatínkova košile, nebo volné maminčino třičko!

  Sešity, pracovní sešity a písanky i další výtvarné potřeby jsme objednali také společně, ty rodiče platí, částku se dozvíte ve škole a uhradíte ji během prvního týdne. Obvykle se jedná o částku 500,- Kč do třídního fondu.

  Další pokyny k začátkům ve škole Vám sdělí přímo třídní učitelky Vašich dětí v pondělí 2. září 2019 ve třídě.

  Pozvánku na slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 v kulturním domě obdržíte od Městského úřadu Ivanovice na Hané poštou.

  První den stačí přijít s aktovkou a přezůvkami.

  Společně se tedy setkáme 2. září 2019 v Kulturním domě v Ivanovicích na Hané.

   

  Těšíme se na naše nové žáky a další spolupráci s Vámi! :-)

  Mgr. Barbora Pazallová, PaedDr. Alena Štěpánková

 • Pozvánka na MINIŠKOLIČKU

  Pozvánka na MINIŠKOLIČKU

  Podrobnější informace naleznete zde.

  Těšíme se na Vaši účast!

  Kolektiv vyučujících I. stupně.

 • Sportovní den II. stupně - 28.5.2019

  Do galerie Sportovní den II. stupně - 28.5.2019 byly přidány fotografie.

 • Sportovní den I. stupně - 27.5.2019

  Do galerie Sportovní den I. stupně - 27.5.2019 byly přidány fotografie.

 • Vitamínový den - 21.5.2019

  Do galerie Vitamínový den - 21.5.2019 byly přidány fotografie.

 • Projekt „Knížka pro prvňáčka“

  Žáci prvních tříd se zapojili do Projektu „Knížka pro prvňáčka“. V rámci této aktivity navštívili dvakrát v průběhu školního roku Knihovnu Karla Dvořáčka ve Vyškově. Smyslem této akce bylo vzbudit zájem o četbu knih, podpořit čtenářskou gramotnost a zprostředkovat dětem prostřednictvím odborníka informace o dětských spisovatelích a jejich tvorbě pro děti. V krásných prostorách vyškovské knihovny se děti dozvěděly zajímavosti o životě a tvorbě Zdeňka Milera a Václava Čtvrtka. Poutavé přednášky o autorech a knihách z oblasti dětské tvorby přiblížily všem posluchačům zajímavé informace a navodily představu o tom, jak vznikaly vydané pohádkové knížky. Žáci byli také seznámeni s místnostmi knihovny, uspořádáním knih, možností zapůjčování literatury a hodnotným trávením volného času. Spokojené tváře malých dětí vypovídaly o zajímavosti uskutečněného programu. Po ukončení projektu každý dostal na památku a k četbě knihu básniček pro děti.


  Mgr. Marie Sklenářová
  třídní učitelka I. A

   

 • Bezpečně v kyberprostoru

  Do galerie Bezpečně v kyberprostoru byly přidány fotografie.

 • Bezpečně v kyberprostoru

  Bezpečně v kyberprostoru

  V prosinci 2018 vyhlásil Jihomoravský kraj a Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje 8. ročník soutěže "Bezpečně v kyberprostoru". Soutěž byla určena pro žáky základních škol a středních škol. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích.

  Hlavní myšlenkou soutěže bylo vyjádřit svůj postoj k nebezpečí sociálních sítí. Žáci a studenti mohli vytvořit reklamní plakát, komiks, video s touto tematikou. Odborná porota ocenila v každé kategorii tři nejlepší.

  Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v pátek 17. 5. 2019 v Brně. Naše škola se do tohoto projektu také zapojila a získala hned tři ocenění! Na prvním místě v kategorii 8. - 9. tříd se umístila René Brochmannová z 8. A, na druhém místě se umístily hned dvě naše žákyně, a to Tereza Janíková a Petra Daviesová, taktéž z 8. A. Dívky získaly krásné a hodnotné ceny. Plakáty děvčat jsou umístěny na webových stránkách školy.

  Soutěže se zúčastnilo 29 škol z Jihomoravského kraje a přišlo 249 plakátů, 11 videí a 44 komiksů. V této konkurenci obstála naše škola skvěle! Děvčatům děkujeme a blahopřejeme.

  Mgr. Michaela Štípská

  vedoucí PK ČaZ, školní metodik prevence

 • McDonald's Cup 2018/2019 - finále

  Do galerie McDonald's Cup 2018/2019 - finále byly přidány fotografie.

 • McDonald's Cup 2018/2019 - finále

  McDonald's Cup 2018/2019 - finále

  Ve čtvrtek 16. 5. 2019 proběhlo okresní finále 1. - 4. tříd v McDonald's Cupu 2018/2019 ve Vyškově.

  Ve skupině jsme se utkali se ZŠ Na Vyhlídce Vyškov, ZŠ Křenovice, ZŠ Brankovice a ZŠ Purkyňova Vyškov.

  Naši malí fotbalisté zde předvedli bojovný a týmový výkon v duchu fair play. V napínavém boji obsadili skvělé 2. místo! Vítězem se stala ZŠ Purkyňova Vyškov.

  Nejlepším naším střelcem byl se třemi góly Jan Rudolf, žák prvního ročníku!

  Spolu s Honzou nás reprezentovali: Lukáš Olejníček, Dominik Daniel, Marek Kovařík, Matyáš Truchlík, Šimon Souček, Jakub Procházka, Radek Loubal, Nicolas Žilka a Kristián Paul Prokeš.

  Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho krásných sportovních zážitků.

  Mgr. Michaela Štípská

  vedoucí PK ČaZ

 • Jarní výstava - Den matek

  Do galerie Jarní výstava - Den matek byly přidány fotografie.

 • Vyhraný výlet do Prahy

  Do galerie Vyhraný výlet do Prahy byly přidány fotografie.

 • VYHRANÝ VÝLET DO PRAHY

  VYHRANÝ VÝLET DO PRAHY

  Krásná, velká, okouzlující, stověžatá.... Kolika slovy bychom ještě dokázali popsat naše hlavní město?

  To jsme se rozhodli zjistit spolu se 30 žáky sedmé třídy a jejich výhrou k 70. výročí založení nakladatelství Albatros. Sedmáci se letos zúčastnili této soutěže, účast s sebou nesla splnění deseti soutěžních úkolů, např. vyhledávat informace na internetu, šmejdit v knihovnách doma i ve městě, popřemýšlet o nejstarší vydané knížce, vyhledat knížky spisovatelů našeho regionu, s některými knihami se vyfotit.

  Dlouho očekávaný Den "D" nastal 14. května 2019. Odjezd v 6:07 hodin vlakem z Ivanovic na Hané potrápil nezvyklým ranním vstáváním všechny zúčastněné. Po tříhodinové cestě jsme konečně dorazili do Prahy, pěšky došli k Obecnímu domu, kde už nás čekaly paní Eva Sadílková a Martina Rešlová z nakladatelství Albatros a rozdaly dětem výhru: každý dostal tašku plnou sladkostí a hru Carcassone. To bylo radosti! Pak jsme si prošli výstavu obrazů Zdeňka Buriana a čekala nás beseda se spisovatelem Ondřejem Neffem, který se s malířem přímo setkal. Vyprávění bylo zajímavé, děti měly spoustu dotazů.

  Poté už se vydáváme na pěší výlet po krásách našeho hlavního města: Staroměstské náměstí s odbíjejícím orlojem, Betlémská kaple, Karlův most a pod ním plující lodě, kostel svatého Mikuláše, Pražský hrad (tam nás zaujal průchod bezpečnostním rámem), rozkvetlá Královská zahrada a pak po Starých zámeckých schodech, přes Mánesův most až na Václavské náměstí, kde se děti dočkaly vytouženého rozchodu.

  Cesta zpátky se zdála o dost delší než ta ranní, ale zřejmě to bylo tím, že všichni byli unaveni desetikilometrovou procházkou po Praze.

  Co říci závěrem? Výlet do Prahy se všem velmi líbil a dojmy budou určitě trvalejší než stížnosti na bolavé nohy.... ;-)

  Mgr. Marie Tomšíková

  vedoucí PK JaJK

 • Sběr starého papíru - výsledky

  Sběr starého papíru - výsledky

  Výsledky letošního sběru starého papíru

  V povelikonočním týdnu proběhla na naší škole druhá etapa sběru starého papíru. Zapojilo se celkem 125 žáků, kterým se v průběhu čtyř dnů podařilo nasbírat 9 930 kilogramů papíru. Když k nim připočteme 6 040 kilogramů z podzimu, dostáváme úctyhodné množství téměř šestnácti tun této druhotné suroviny. Snažili se jednotlivci i celé třídy. Nejlepší z nich budou na konci školního roku odměněni sladkostmi nebo drobnými dárky. Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili.

  CELKOVÉ POŘADÍ           TŘÍDA           CELKEM

               1.                            7.              2 307 kg

                                        2.                          6. A             1 717 kg

                                        3.                          3. A             1 151 kg

                                        4.                          2. B             1 089 kg

                                        5.                          3. B             1 065 kg

                                        6.                          4. A             1 056 kg

                                        7.                          4. B             1 042 kg

                                        8.                          6. B                971 kg

                                        9.                          8. A                954 kg

                                       10.                         9. B                835 kg

                                       11.                         8. B                794 kg

                                       12.                         9. A                789 kg

                                       13.                         1. B                764 kg

                                       14.                           5.                 682 kg

                                       15.                         2. A                542 kg

                                       16.                         1. A                182 kg

                            CELKEM                              15 970 kg

  Mgr. Milada Tomášková

  vedoucí PK ČaS

 • McDonald's Cup

  Do galerie McDonald's Cup byly přidány fotografie.

 • McDonald's Cup 2018/2019

  McDonald's Cup 2018/2019

  V pátek 12. 4. 2019 proběhlo okrskové kolo 1. - 4. tříd v McDonald's Cupu. Na hřišti ZŠ Morávkova ve Vyškově jsme se utkali se čtyřmi soupeři. První zápas se ZŠ Morávkova jsme šťastně vyhráli 1:0. Druhým soupeřem nám byla ZŠ Tyršova. I tu jsme porazili 4:2. Největším rozdílem jsme zvítězili se ZŠ Pustiměř, a to 4:0. V posledním utkání nás čekal ještě neporažený soupeř ZŠ Nádražní 5. Tomu jsme smolně podlehli 0:1.

  Všichni chlapci předvedli krásný, bojovný, týmový výkon v duchu fair play. A postoupili do okresního finále, které proběhlo 16. 5. 2019. na stadionu ve Vyškově.

  Reprezentovali nás: Šimon Souček, Lukáš Matoušek, Radek Loubal, Jakub Boleloucký, Dominik Daniel, Jan Rudolf, Nicolas Žilka, Kristián Paul Prokeš, Tadeáš Černý, Tadeáš Tumma, Miroslav Čepička a Lukáš Olejníček.

  V pátek 3. 5. 2019 proběhlo okrskové kolo 4. - 5. tříd v McDonald's Cupu v Rousínově. Utkala se družstva ZŠ Ivanovice na Hané, ZŠ Rousínov, ZŠ Pustiměř. Naši žáci v napínavém boji obsadili výborné 2. místo. Nepodlehli žádnému soupeři, ale inkasovali o jeden gól více, nežli vítěz ZŠ Rousínov, se kterým remizovali 0:0.

  Reprezentovali nás: Ladislav Medek, Martin Olejníček, Jaroslav Holba, Jakub Rudolf, Miroslav Daniel, Petr Minks, Matyáš Truchlík, Zdeněk Kovařík, Jakub Strejček, David Žolňak a Štefan Herák.

  Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších krásných sportovních zážitků.

  Mgr. Michaela Štípská

  vedoucí PK ČaZ

 • Legiovlak

  Do galerie Legiovlak byly přidány fotografie.

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola Ivanovice na Hané, okres Vyškov, příspěvková organizace
  Tyršova 218/4, 683 23 Ivanovice na Hané
 • (+420) 517 363 327 - Základní škola Tyršova 218/4
  (+420) 517 363 225 - Školní jídelna
  (+420) 515 539 399 - Školní družina (přímá linka)

Fotogalerie