Kariérní poradenství

Několik užitečných rad

Při výběru studijního oboru využijte informační brožury, které vydává každá pedagogicko-psychologická poradna.

Další potřebné informace najdete na internetu přímo na webových stránkách jednotlivých škol.

Na dnech otevřených dveří se především zajímejte o následující:

• vyučovací metody (frontální výuka, skupinová práce, kritické myšlení, exkurze, praxe apod.)
  • volitelné předměty (obvykle od 3. ročníku si může student část předmětů vybrat podle svých vlastních zájmů a budoucího zaměření)
  • nabídka, volba a způsob výuky cizích jazyků
  • pořádání mezinárodních akcí (něco jiného je studijní pobyt - výměna, kde jsou všichni nuceni vzájemně komunikovat, něco jiného je výlet fakultativní)
  • přijímací řízení a přijímací zkoušky z let minulých (pokud jde o výčet znalostí, dobře zvažte, zda se jedná o pravou školu pro Vaše dítě)